آموزش word2007(قسمت دوم)در داخل این تب در قسمت Margins می تونید حاشیه ها رو مشخص بکنید .

با کلیک روی گزینه Margins کادر اون نمایش داده میشه .
می تونید نوع :
Normal
Narrow
Moderate
Wide
Mirrored

در نظر بگیرید .
در حالت Normal حاشیه از بالا ، پایین ، چپ و راست مشخص شده تمامی این حاشیه ها برابر یک اینچ یا تقریبا 2.5 سانت در نظر گرفته شده .

در حالت Narrow حاشیه ها تقریبا برابر نیم اینچ است .

حالت های Moderate ، Wide و Mirrored هم می تونید به راحتی مشاهده بکنید .

پس بسته به نوع سند خودتون می تونید از هر کدوم حاشیه های معرفی شده به راحتی استفاده کنید .
اگر قصد دارید حاشیه رو خودتون تعیین بکنید می تونید روی دکمه Custom Margins کلیک کنید.

در این حالت به راحتی به شما اجازه داده می شه در برگه Margins و قسمت Margins فاصله از بالا فاصله از پایین فاصله از سمت چپ یا راست رو مشخص بکنید .برای اینکه بتونید نوع سند ها رو مشخص بکنید می تونید در قسمت Pages گزینه Multiple Pages یا چند صفحه ای رو به شکل Normal ، Mirror Margins ، 2 Pages Per Sheet ، Book Fold و Reverse Book Fold قرار بدید به سادگی میتونید انواع سندهای کتابی ، دو صفحه ای یا سند های Mirror رو ایجاد بکنید .

برای تنظیم حاشیه شما می تونید از قسمت Gutter استفاده کنید حاشیه صحافی رو می تونید توی قسمت Gutter مشخص کنید . مثلا شما یه سانت می خواهید برای حاشیه صحافی در نظر بگیرید کافیه در قسمت Gutter یک سانت رو در نظر بگیرید .


قسمت Gutter Position :
محل حاشیه صحافی هم می تونید در قسمت چپ سند بالای سند و سمت راست سند در نظر بگیرید این بسته به نوع سند شما و نحوه نوشتار در سند شما داره اگر قصد ایجاد سند های انگلیسی رو دارید باید حاشیه صحافی رو در سمت چپ قرار بدید اگر قصد ایجاد سند های فارسی رو دارید باید حاشیه صحافی رو در سمت راست قرار بدید .

در قسمت Preview هم می تونید نتیجه کارتون رو مشاهده بکنید .

نهایتا اگر می خواهید سند شما از بالا صحافی بشه و از بالا ورق بخوره می تونید گزینه Top رو انتخاب بکنید .

نمایش حاشیه نوشتاریبرای ایجاد حاشیه نوشتاری بصورت خط چین کافیه رو دکمه Office … کلیک کنید و گزینه Word Option رو انتخاب کنید دد قسمت Advanced به قسمت Show Document Content رفته و گزینه Shoe Text boundaries انتخاب کنید و Ok کنید حالا Bound یا ناحیه ای که شما مجاز هستید تو اون ناحیه کار بکنید و نوشته ها ی خودتون رو قرار بدید با نقطه چین مشخص می شه .وضعیت قرار گرفتن کاغذ سند
شما می تونید سند ها رو در حالت عمودی یا افقی قرار بدید :
برای تنظیم این حالت باید به تب Page Layout رفته .

گزینه Orientation گزینه Portrait برای قرار دادن کاغذ ها در حالت Portrait یا عمودی

گزینه Landscape برای قرار دادن کاغد ها در وضعیت افقی یا Landscape می تونید انتخاب بکنید .


حذف نواحی خالی بالا و پایین کاغذ
شما برای اینکه بتونید از فضای کاری خودتون استفاده بیشتری رو ببرید حاشیه بالایی رو حذف بکنید برای این کار شما باید اشاره گر موس رو روی مرز حاشیه بالا یا پایین کاغذ خودتون قرار بدید مشاهده می کنید که اشاره گر موس به یک علامت مثل شکل رو به رو تبدیل می شه با دبل کلیک کردن در این حالت شما می تونید حاشیه بالایی سفید رو از بین ببرید و صفحات کاغذ رو به همدیگه متصل کنید به این شکل کل حاشیه های بالا و پایین که در اونها متن یا نوشته ای وجود نداره از بین می ره و به راحتی می تونید شما از فضای کاری خودتون استفاده بهینه تری رو ببرید .


تنظیم اندازه کاغذ
در برگه Page Layout قسمت Size به راحتی می تونید اندازه کاغذ خودتون روی Letter ، Tabloid ، Legal ، A3 ،A4 ،A5 B4 (JIS) ، B5 (JIS) ، Japanese Postcard و اندازه های استاندارد دیگه قرار بدید کلیه اندازه های اسناندارد برای شما در نظر گرفته شده .

اگر قصد دارید اندازه دیگه ای رو وارد کنید رو گزینه More Paper Sizes … کلیک کنید .

پنجره Page Setup برگه Paper نمایش داده میشه می تونید در قسمت Paper Size اندازه های Default رو انتخاب کنید و در قسمت Width می تونید پهنا و در قسمت Height می تونید ارتفاع کاغد خودتون رو مشخص کنید .


استفاده از خط کش هابرای نمایش و مخفی کردن خط کش ها می تونید از دکمه View Ruler استفاده کنید .

به راحتی می تونید روی این دکمه کلیک کنید تا خط کش ها نمایش داده بشه یا مخفی بشه .

به راحتی می تونید از خط کش ها برای تنظیم حاشیه استفاده کنید :
در حاشیه سمت راست و سمت چپ با موس قرار بگیرید وقتیکه اشاره گر موس به شکل یک فلش دو جهته در بیاد می تونید اندازه حاشیه صفحه رو کم یا زیاد کنید البته در این حالت شما دقت کافی روی این عمل نخواهید داشت .
/ 0 نظر / 48 بازدید