آموزش word2007(قسمت سوم)

آموزش word2007(قسمت سوم)
برای قرار دادن فاصله بین کلمات می تونید از دکمه Space استفاده کنید .
حتما می دونید که اگر Caps Lock خاموش باشه تمام حروف به صورت کوچک نوشته می شه و وقتی روشن باشه به صورت بزرگ نمایش داده می شه و شما می توانید در هنگام خاموش بودن Caps Lock با استفاده از دکمه Shift حروف رو به صورت بزرگ تایپ کنید .
با قرار دادن نقطه می تونید جملات خودتونو به اتمام برسونید .
با زدن کلید Enter شما می تونید به خط بعدی بروید .
تصحیح نوشته ها در Word
شما برای تصحیح اشتباه شما می توانید اون اشتباه رو پاک کنید و از نوع تایپ کنید
مثلا در عبارت : In The Name Of God . من نباید علامت نقطه رو در آخر عبارت قرار می دادم در شکل زیر می بینید که یک غلط گرامری با خط سبز نمایش داده شده است .

برای حذف نقطه هم براحتی می تونید با اشاره گر موس در محل مورد نظر کلیک کرده و با دکمه Backspace غلط مورد نظرتون رو پاک کنید .
شما در مورد عبارت های انگلیسی می تونید از غلط یاب املایی نرم افزار استفاده نمایید در شکل زیر مشاهده می کنید غلط های املایی با خط های قرمز رنگ مشخص می شوند .

کافیه که غلط مورد نظر رو گرفته و کلیک راست کرده و در لیستی که باز می شه صحیح لغت رو انتخاب کنید .

البته ابن غلط یاب برای کلمات انگلسی هست و اگر شما کلمه Hamid رو تایپ کنید ممکنه از شما غلط املایی بگیره چون مسلما کلمه Hamid در فرهنگ لغت برنامه وجود نداره ولی این امکان وجود داره که شما کلمه مورد نظرتون رو به فرهنگ لغت برنامه اضافه کنید برای این کار کافیه رو عبارت مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Add To Dictionery رو انتخاب نمایید .

غیر فعال کردن کنترل املاء و گرامرممکن هم هست شما دوست داشته باشید خاصیت کنترل املا و گرامر رو غیر فعال بکنید برای این کار می تونید رو دکمه Office .. کلیک کنید گزینه Word Options را انتخاب کنبد .

بخش Proofing رو فعال کنیو تو این بخش می تونید تیک مربوط به Check Spelling As You Type و Check Grammar With Spelling رو غیر فعال بکنید تا دیگه از گرامر ها و لغات املایی شما ایرادی گرفته نشه .خاصیت تصحیح خودکارخاصیت دیگه که در نرم افزار وجود داره خاصیت Auto correct ( تصحیح خودکار ) این خاصیت به شما این امکلن رو می ده که بعضی ایراد ها رو به صورت خودکار رفع کنید یا امکان دیگه ای که هست شما می تونید با نوشتن چند حرف عبارت بزرگی رو به نمایش در بیارید که به صورت خودکار بعضی از این کلمات در نرم افزار قرار گرفته مثلا اگه شما به جای عبارت You در حین تابپ سریع که ممکن است اشتباها Y u o رو تایپ کنید با زدن کلیک Space خود به خود کلمه مورد نظر اصلاح شده و درست آن نمایش داده می شه ولی اگر شما قصدتون اینه که کلمه You رو اشتباه تایپ کنید می تونید بعد از درست شدن اون از ترکیب کلید های Ctrl + Z استفاده نمایید و کلمه مورد نظرتون به صورت قبل نمایش بدید .
برای دسترسی به این لسیت هم می تونید رو دکمه Office کلیک کنید و گزینه Word Option رو انتخاب نمایید توی قسمت Proofing روی دکمه Auto Correct Option کلیک کرده تا کادر مورد نظر نمایش داده بشه در کادر نمایش داده شده رو تب Auto Correct کلیک کنید .

شما در این کادر چند گزینه مشاهده می کنید :
Correct Two Initial Capitals = این گزینه برای این است که شما وقتی اشتباها دو حرف اول یک کلمه رو به صورت بزرگ نوشتید خودمار برای شما تصحیح بشه و فقط حرف اول اون به صورت بزرگ نوشته بشه .
Capitalize first letter of sentences = این گزینه هم برای این است که اولین حرف در جمله شما به صورت خودکار بزرگ نمایش داده بشه .
Capitalize first letter of table cells = این گزینه هم برای این است که اولین حرف در سلول شما به صورت خودکار بزرگ نمایش داده بشه .
Capitalize Names Of Days = این گزینه هم برای این است که اسم همه روز ها با حروف بزرگ نوشته می شه .
Correct accidental usage of caps lock key = این گزینه هم برای این است که اگر Cpas Lock روشن باشه و شما اشتباها برای نوشتن حروف بزرگ از Shift استفاده کنید این غلط تصحیح بشه .

بخش دیگه ای که در این پنجره وجود داره بخش Replace Text As You Type هست شما با استفاده از این بخش می تونید بعضی حروف رو به صورت خودکار جایگزین حروف دیگه کنید که لیستشو در زیر همین بخش مشاهده می کنید که شما می تونید خودتون حروفی رو به این لیست اضافه یا حذف یا ویرایش کنید مثلا در کادر زیر Replace بنویسید حمید و در کادر روبه روش بنویسید Kirk_Hammettو گزینه Add رو بزنید هر وقت در موقع تایپ حمید رو بنویسید و Space رو بزنید کلمه حمید به صورت خودکار به Kirk_Hammettتبدیل میشه .


علامت های قالب بندی در نرم افزار Word
علائم قالب بندی :
به کمک دکمه Show /Hide یا ترکیب کلید های Ctrl + * شما متونید این علائم رو فعال یا غیر فعال بکنید شما وقتی که این گزینه رو فعال می کنید علائم قالب بندی رو سند شما اعمال می شه .


شما سه علامت عمده برای قالب بندی در اختیار دارید اولین علامت ، علامت نقطه است که بالاتر از نقطه معمولی رو صفحه کیبورد قرار می گیره علامت نقطه وجود Space یا فاصله در متن رو به شما نشون می ده . این علامت وجود enter در متن رو به شما نشون جاهایی که شما Enter زدید به شما نشون میده علامت دیگه علامت فلش هست که جاهایی که از Tab استفاده شده رو به شما نشون می ده .

شاید وقتی که این گزینه رو فعال کنید متن خودتون رو شلوغ ببینید ولی بعد متوجه می شید در موقع ویرایش این گزینه چقدر به شما کمک می کنه .

تکنیک های ویرایش متن
برای پاک کردن معمولی متن می تونید اون متن رو با موس گرفته و گزینه Delete و انتخاب کنید و با جهت های رو کیبورد می تونید بین حروف حرکت کنید و حرف مورد نظر رو پاک کنید یا با استفاده از Ctrl + Jahatha می تونید بین کلمات حرکت کنید و کلمه مورد نظر رو پاک کنید و با استفاده از کلید Shift و جهت های رو کیبورد می تونید متن مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و همچنین می تونید با زدن کلید Home به ابتدای جمله بیاید و با زدن کلید End به آخر جملتون برید یا با زدن کلید های Ctrl + Home به اول سند Ctrl + End به آخر سند برید و با کلید های Page Down یک صفحه به شمت پایین و کلید های Page up یه صفحه به بالا برید .

امکانات تایپ فارسی در برنامه Word
شما باید برای تایپ فارسی در یک سند ابتدا Align یا چیدمان سند خودتون رو تغییر بدید یعنی باید سند رو در حال راست به چپ قرار بدید برای این منظور می تونید رو دکمه Right –to –Left Text Direction کلیک کنید .


کار دیگه لازم انجام بشه اینه که زبان صفحه کلیدتون رو از انگلیسی به فارسی تعییر بدید برای این کار می تونید به راحتی از دکمه های Alt + Shift استفاده کنید حالا می تونید عبارت های فارسی خودتون به راحتی تایپ کنید .
اما برای نوشتن حرف " ی " چسبان که ممکن با بعضی فونت ها مشکل داشته باشه و " ی " به صورت ی چسبان نوشته نشه می تونید از ترکیب کلید های Shift + X استفاده نمایید برای تایپ حرف " ژ " هم می تونید از ترکیب کلید های Shift + C استفاده کنید .

ذخیره کردن یک سند به صورت خودکار

موضوع مهمی که وجود داره ذخیره سازی سند به صورت خود کار و مدام هست . وقتی که شما دارید روی یه سند کار می کنید لازم می شه هر از گاهی نتیجه کارتون رو ذخیره سازی کنید یعنی باید رو دکمه Save مداما کلیک کنید این کار باعث می شه متن سند های خودتون رو از دست ندید مثلا با بروز مشکلی مثل قطع برق یا ریسیت شدن کامپیوتر شما اطلاعات خودتون رو از دست دادید به این شکل این اطلاعات از دست داده شده نمی تونه اطلاعات بسیار زیادی باشه البته Word به صورت خودکار یک راه حل در نظر گرفته همین که شما یه فایل Word رو باز می کنید به صورت یک Temporary یه فایل دیگه مشابه فایل شما در همون مسیر قرار داده می شه .

وقتی که یک فایل به درستی بسته بشه این فایل پاک میشه .

ولی اگه فایل به درستی بسته نشه این فایل به همان صورن باقی می مونه و وقتی شما فایلتونو باز می کنید نرم افزار متوجه می شه که این فایل دفعه گذشته به صورت درست بسته نشده به شما پیغام Recovery می ده و از روی فایل Temporary برای شما در نظر گرفته عملیات Recovery رو روی فایل شما ایجاد می کنه .
اما یک راه دیگه هم وجود داره شما می تونید از خاصیت Auto Save از نرم افزار بخواهید که مداما فایل شما رو به صورت خودکار ذخیره سازی بکنه برای تنظیم پارامتر های Auto Save می تونید از قسمت Word Option تنظیمات مر بوط به Save رو فعال کنید گزینه ای به نام Save Auto Recover Information Every --- minutes وجود داره که شما می تونید زمان دلخواهتونو در جای --- وارد کنید که اگه این گزینه غیر فعال باشه اصلا عملیات Auto Save انجام نمی شه .

موقع Save شدن هم ممکنه شما یه مکس کوتاهی رو احساس کنید .

نمایش و بررسی متن سند در Word
وقتی شما قصد ویرایش متن رو دارید نکته اهمیت داره بررسی متن باید یاد بگیرید که چطور می تونید متن مورد نظرتونو تو نرم افزار Word به نمایش در بیارید و یا اندازه متن رو به صورت مجازی تغییر بدیدی یعنی در حقیقت عملیات بزرگ نمایی یا کوچک نمایی مجازی رو روی نوشته های خودتون اعمال بکنید .
می خواهیم نحوه نمایش یا ویو های مختلف نمایش در نرم افزار Word رو با هم بررسی کنیم . اولین نما ، نمای Print Layout وقتی در نمای Print Layout قرار دارید شما می تونید ساختار تک تک صفحات خودتون به صورت کاملا مجزا ببینید .

حالت دیگه ای که می تونید از اون بهره بگیرید حالت Full Screen Reading از این حالت می تونید برای بررسی متن خودتون استفاده بکنید این حالت خیلی سریع تر کل متن رو در اختیار شما قرار می ده و می تونید محتوای متنتون رو به سرعت مورد نمایش قرار بدید در این حالت می بینید که از صفحه مانیتورتون بیشترین استفاده جهت نمایش متن به عمل میاد . نحوه نمایش متن در این حالت رو می تونید به کمک گزینه های View Option تغییر بدید می تونید اندازه متن رو به کمک گزینه Increase Text Size به صورت مجازی افزایش بدید یا به کمک گزینه Decrease Text Size اندازه متنتون رو به صورت مجازی کاهش بدید . همین طور می تونید حالت نمایش روی Show One Page نمایش تک صفحه ای یا Show Two Page نمایش دو صفحه ای قرار بدید . اگر در این حالت قصد ویرایش و تایپ مورد خاصی رو داشتید می تونید گزینه Allow Typing رو فعال کنید . در این حالت به شما اجازه داده می شه متن های مورد نظر خودتون حتی در حالت Reading هم تغییر بدید . دو ابزار خاص هم برای کار در این حالت در نظر گرفته شده یکی از این ابزار ، ابزار Text Highlight Color که به کمک این ابزار می تونید قسمتی از متنتون رو مشخص کنید بعد در نرم افزار Word بتونید جایی رو که مشخص کردید رو تغییر بدید . برای این کار هم کافیه مکان مورد نظر رو با موس گرفته و روی دکمه Text Highlight Color کلیک کنید تا در اون ناحیه به صورت Highlight شده در بیاد برای خروج از این وضعیت هم می تونید روی دکمه Close کلیک بکنید تا به صفحه اصلی Print Layout باز گردید در این صفحه می بینید متنی رو که به صورت Highlight در اوردید هنوز به صورت Highlight باقی مونده و شما می تونید تغییرات رو روش اعمال کنید .Layout دیگه ای که می تونید از اون استفاده بکنید حالت Web Layout یا حات Web وقتی در این حالت قرار می گیرید دیگه ساختار صفحات رو نمی تونید ببینید و متوجه صفحات بشید کل متن شما به صورت یکپارچه مشابه یک صفحه Web به نمایش در میاد از این حالت بهتر در مواقعی استفاده بکنید که قصد دارید سایت Web رو طراحی بکنید .

حالت دیگه ای که می تونید در ویرایش متن و مخصوصا جا به جایی عنوان های مختلف در متن استفاده بکنید حالت Outline وقتی متن خودتون رو در حالت Outline قرار می دید می بینید که ظاهر نرم افزار Word به صورت کامل تغییر میکنه در این حالت بر حسب پاراگراف ها که شما مشخص کردید به راحتی می تونید بخش های مختلف متنتون رو از یکدیگر تشخیص بدید از بخش Body Text هم می تونید عنوان های خودتون رو مشاهده بکنید . در این حالت شما می تونید یک ساختار رو بین متون رو به کمک موس جابه جا کنید و به کمک گزینه Close Outline View می تونید از این حالت خارج بشید .

نکته دیگه ای که از اون می تونید استفاده کنید میزان بزرگ نمایی متون شما به کمک قسمت Zoom می تونید عملیات Zoom Out و Zoom In رو روی متون انجام بدید شما میتوانید میزان Zoom رو تا 500 برابر افزایش بدید .

راه دیگه کلیک بر روی مقدار برای تعیین Level Zoom با سرعت و دقدت بیشتر در این حالت کادر Zoom برای شما باز می شه که شما می تونید مقدار Zoom رو در حالت 200 ، 100 و 75 % قرار بدید . Page Width عرض صفحه Text Width عرض نوشته Whole Page در نظر گرفتن صفحه رو انجام بدید به کمک گزینه Many Pages هم می تونید تعداد صفحات نمایش داده شده در یک جا مشخص کنید .انتخاب قسمتی از سند
برای ویرایش یک لغت هم کافیه رو لغت مورد نظر دو بار با موس کلیک کنید تا لغت مورد نظر انتخاب بشه برای گرفتن لغت به کمک صفحه کلید می تونید از کلید های Shift + Ctrl + Jahat های روی کیبورد استفاده کنید .
برای انتخاب بک پاراگراف هم کافیه یک لغت در اون پاراگراف انتخاب کنید و سریعا یک کلیک دیگر روی اون لغت انجام بدید تا پاراگراف مورد نظر انتخاب بشه .
برای انتخاب یک بخش هم کافیه با موس در ابتدای اون بخش کلیک کرده کلید Shift را نگه داشته و در انتهای اون بخش مورد نظرتون کلیک کرده و Shift را رها کنید تا بخش مورد نظر انتخاب بشه
برای جا به جایی یک لغت کافیه لغت مورد نظر را انتخاب کرده و با موس آن لغت را گرفته و به هر جایی از متن که دوست دارید جا به جا کنید اگر می خواهید لغت مورد نظر از یک بخش به بخش دیگ انتقال بگید دیگه این کار درست نیست می تونید از دستورات Copy ، Cut و Paste استفاده نمایید و راحت تر لغت مورد نظرتون انتقال بدید اگر می خواهید لغت مورد نظرتون از اون مکان حذف بشه و به جای دیگه انتقال بدید کافیه از دکمه Cut یا Ctrl + X استفاده کنید در غیر این صورت می تونید از دکمه Copy یا Ctrl + Cاستفاده نمایید و در مکان مورد نظر Paste یا از کلید های Ctrl + V استفاده نمایید می تونید تنظیمات مربوط به Paste هم تغییر بدید می تونید اون رو با ساختار و قالب اصلی خودش یا با ساختار و قالب مکان قرار داده شده به راحتی تطبیق بدید .

دستورات Undo و Redo
دستورات ویرایشی دیگه دستورات Undo و Redo از این دستورات می تونید برای یک عمل و برگردوندن عمل لغو شده استفاده نمایید . حتی شما می تونید دستور Undo رو تا چندین دستور قبل تر انجام بدید شما برای استفاده از دستوزات Undo و Redo هم میتونید از ترکیب کلید های Ctrl + Y و Ctrl + C استفاده کنید .


قالب بندی نوشته هادر این قسمت می خوام از تب Home گزینه های بخش Font رو برای شما توضیح بدم .

شما برای قالب بندی نوشته ها می تونید از بخش Font استفاده کنید .
اولین امکانی که در اختیار دارید امکان تنظیم نوشته های متنتون ، شما برای متنی که در نظر دارید به راحتی می تونید Font یا نوع قلم نوشتن خودتون رو انتخاب کنبد کافیه روی کادر فونت کلیک کنید تا لیست اون برای شما باز بشه و شما فونت مورد نظرتون رو انتخاب کنید ( نام هر فونت با حالت همان فونت نوشته شده ) .

شما می تونید اندازه نوشته خودتون رو تنظیم بکنید برا ی این منظور از بخش Font Size می تونید استفاده کنید برای انتخاب این گزینه به کمک صفحه کلید می تونید از ترکیب کلید های Ctrl + Shift +P استفاده کنید .


برای بزرگ یا کوچک نوشته ها می تونید از دکمه های Grow Font یا Shrink Font یا ترکیب کلید های Ctrl + > یا Ctrl + < استفاده کنید .

دکمه جدیدی که در Word 2007 در نظر گرفته شده دکمه Clear Formatting شما به کمک این دکمه می تونید کلیه عملیات قالب بندی اعمال شده روی متنتون رو حذف کنید .

امکان دیگه ای که وجود داره امکان تبدیل کردن متن به حالت Bold یا ذخیم برای انتخاب این گزینه می تونید از ترکیب کلید های Ctrl + B هم استفاده کنید.
دکمه قالب بندی دیگه دکمه Italic که به کمک این گزینه می تونید نو شته های خودتون رو به صورت مورب در بیارید برای انتخاب این گزینه می تونید از ترکیب کلید های Ctrl + I هم استفاده کنید .
دکمه دیگه دکمه Underline که می تونید برای استفاده از گزینه از ترکیب کلید های Ctrl + U هم استفاده کنید این دکمه می تونه خط زیر نوشته های شما رو تامین بکنه البته به کمک منو باز شو می تونید انواع مختلف خطوط و هم چنین رنگ خطوط رو هم تامین بکنید .

از دکمه Strikethrough می تونید برای اعمال یک خط روی نوشته خودتون استفاده بکنید در حقیقت این دکمه قادر که خط مرکزی رو روی نوشته شما اعمال کنه .

دکمه دیگه ای که می تونید از اون استفاده بکنید دکمه های X2در حقیقت این دکمه ها قادر Subscript ها و یا Superscript ها رو برای شما تولید کنه مثلا ار قصد دارید حرف A2 رو تایپ بکنید و حرف 2 رو به صورت یک اندیس در ببارید کافیه 2 رو انتخاب کنید و روی دکمه Subscript کلید بکنید و یا اگر قصد دارید عبارت A به توان 2 رو تایپ کنید A2 را نوشته 2 را انتخاب می کنید و روی دکمه Superscript کلیک می کنید .
Subscript = Ctrl + =
Superscript = Ctrl + Shift + +

یک امکان دیگه امکان استفاده از Change Case که شما می تونید در این حالت گزینه های :

Sentence Case : که همون حالت عادی حرف اول جمله رو به صورت بزرگ می نویسه .
Lowercase : در این حالت تمام حروف متن شما به صورت کوچک نوشته می شه .
UPPERCASE : در این حالت تمام حروف متن شما به صورت بزرگ نوشته می شه .
Capitalize Each Word : در این حالت حرف تک تک اول لغات شما در متن به صورت بزرگ نوشته می شه و بقیه لغات رو به صورت کوچک نمایش می ده .
Toggle Case: در این حالت حرف تک تک اول لغات شما در متن به صورت کوچک نوشته می شه و بقیه لغات رو به صورت بزرگ نمایش می ده .


2 امکان دیگه توی بخش Font وجود داره :
یکی امکان Highlight کردن نوشته ها ست شما از این بخش می تونی به راحتی متن مورد نظرتون رو گرفته و به کمک این گزینه و رنک دلخواهتون یه حالت Highlight رو روی نوشتتون به وجود بیارید .
امکان دیگه امکان تغییر رنگ نوشته است شما به کمک گزینه Font Color می تونید برای تغییر رنگ نوشته استفاده کنید از گزینه More Color هم می تونید برای انتخاب رنگ های بیشتر یا ساخت رنگ مورد نظرتون برحب رنگ های سبز ، قرمز و آبی استفاده کنید .


قالب بندی پاراگراف هادر این قسمت می خوام از تب Home گزینه های بخش Paragraph رو برای شما توضیح بدم .

اولین امکان تنظیم جهت پاراگراف با استفاده از دکمه های Align Text Left ، Center ، Align Text Right به ترتیب می تونید نوشته های خودتون رو به سمت چپ ، وسط و راست ببرید .
Align Text Left = Ctrl + L
Center = Ctrl + E
Align Text Right = Ctrl + R

امکان دیگه ای که وجود داره شما به کمک دکمه Justify می تونید کاری بکنید که نوشته هاتون تمام حجم خطوط رو اشغال بکنه . می تونید تنظمیات رو روی Low ، Medium ، High قرار بدید هر چی میزان Justify رو افزایش بدید فضای بیشتری توسط نوشته ها اشغال می شه ولی نوشته ها کاملا مرتب و سازمان دهی شده توی پاراگراف شما قرار می گیرند .امکان دیگه امکان تنظیم کردن فاصله خطوط یک پاراگراف برای این منظور روی دکمه Line Spacing کلیک کرده و اندازه مورد نظر تون رو انتخاب کنید .


به کمک گزینه Add Space Before Paragraph می تونید فاصله ای رو قبل از پاراگراف جاری و Add Space After Paragraph فاصله بعد از پاراگراف جاری رو ایجاد کنید .


سایه زنی و تنظیم حاشیه پاراگراف ها
امکان دیگه ای که توی بخش Paragraph در اختیار دارید امکان سایه زنی و تنظیم حاشیه اطراف یک پاراگراف برای این منظور می تونید از گزینه Shading و Border استفاده بکنید .

به کمک گزینه Shading به راحتی می تونید رنگ زمینه و سایه زمینه مربوط به پاراگراف انتخای خودتون رو تعیید بکنید .
به کمک گزینه Border به راحتی می تونید انواع خطوط و حالت ها رو برای حاشیه ها رو در نظر بگیرید .
شما می تونید انواع خطوط و سایه ها رو در کادر Border And Shading ملاحضه بکنید به راحتی می تونید از Page Border ها و سایه ها ی متفاوتی به راحتی استفاده کنید .
/ 4 نظر / 348 بازدید
بازی های آنلاین

برای یافتن بازی های آنلاین کاملا رایگان می توانید به سایت زیر مراجعه فرمائید: https://sites.google.com/site/thebiggestdirectoryofgames

هانی

سلام خواهش می کنم کمکم کنید[ز[زودباش]ودباش][زودباش] نمیدونم چا وقتی می خوام پاورقی بنوسیم از سمت چپ نوشته میشه!!! هرکاری هم میکنم اون خط بالای پاورقی نمیاد سمت است من فارسی مینویسم نمیشه که پاورقی ام از سمت چپ باشد[نگران] یه مشکل دیکه هم دارم اینکه دکمه space به جای فاصله نقطه میزاره دام کلافه میشم نمیدونم چی کار باید بکنم تو را به خدا کمکم کنید توی کتاب راهنما در مورد word هم چیز به درد بخوری پیدا نکردم [اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب]

هانی

سلام خواهش می کنم کمکم کنید[ز[زودباش]ودباش][زودباش] نمیدونم چا وقتی می خوام پاورقی بنوسیم از سمت چپ نوشته میشه!!! هرکاری هم میکنم اون خط بالای پاورقی نمیاد سمت است [کلافه][کلافه][کلافه] من فارسی مینویسم نمیشه که پاورقی ام از سمت چپ باشد[نگران][نگران][نگران] یه مشکل دیکه هم دارم اینکه دکمه space به جای فاصله نقطه میزاره دام کلافه میشم نمیدونم چی کار باید بکنم تو را به خدا کمکم کنید توی کتاب راهنما در مورد word هم چیز به درد بخوری پیدا نکردم [اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب][اضطراب]

vahab

سلام ممنون از مطلبتون ،استفاده کردم[گل]